Zespół Mosty Zamiast Murów

Agnieszka Gurzyńska

Wierzę w ludzi i ich zdolność do zmian. Zajmuje się pomocą psychologiczną, psychoterapią, psychoterapią seksualną indywidualną oraz dla par. Obszarem moich zawodowych zainteresowań jest osobowość ukształtowana nieprawidłowo z pogranicza (borderline).

Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym, seksuologiem, magistrem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyłam studium podyplomowe Seksuologia Kliniczna. Posiadam certyfikację:

  • Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance And Commitment Therapy) – Dr Kelly Wilson;
  • Terapii Schematów oraz Terapii Schematu dla osób z diagnozą osobowości z pogranicza i narcystycznej – J. Young;
  • „Zastosowanie Mindfulness w obszarze zdrowia psychicznego”; Najnowsze trendy w psychoterapii zaburzeń lękowych – prof. Paul Salkovskis;
  • „Jak sobie radzić ze schematami emocjonalnymi” – dr Robert Leahy;
  • „Dialektyczna Terapia Behawioralna” Ch. Dunkley, M. Swales;
  • „Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt”.

Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT) oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Ukończyłam studia podyplomowe Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w SWPS w Sopocie. Odbyłam staż kliniczny w Akademii Medycznej w Gdańsku w trakcie zdobywania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Magdalena Leszczyńska

Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny w trakcie certyfikacji.

Prawdziwy wulkan pozytywnej energii. Jej poczucie humoru, ciekawość, wnikliwość, konkretność i umiejętność negocjacji powodują, że jest wyśmienitym i zaskakującym rozmówcą. W naszym zespole zajmuje się szeroko pojętą pomocą psychologiczną indywidualną oraz systemową rodzin, a ponadto jest odpowiedzialna za organizację projektów i procesów w całej Klinice.

Magister psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Studia na tym kierunku kończyła mieszkając i pracując w Niemczech, gdzie oddawała się pracy z osobami niepełnosprawnymi i obłożnie chorymi. Ogromne i wieloletnie doświadczenie w tym aspekcie zaowocowało zdobyciem cennej umiejętności pracy z trudnodostępnymi osobami i ich bliskimi.

Cały czas poszerza swoje horyzonty, biorąc udział w wielu tematycznych konferencjach oraz współpracując z doświadczonymi terapeutami – zwłaszcza nurtu poznawczo-behawioralnego.

Członek Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT).

Łukasz Kummer

Młody, utalentowany, ambitny. Mając w swoim dorobku ogromne doświadczenie kliniczne nadal pozostaje pełen entuzjazmu i poczucia humoru. W kontakcie z pacjentem rzeczowy i zwyczajnie sympatyczny. Doświadczenie zawodowe i przebieg dotychczasowej pracy zawodowej: W latach 2002 – 2008 studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; Od 2008 do 2009 – staż podyplomowy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym; Od 2010 do 2015 -. specjalizacja z psychiatrii w ramach rezydentury w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych GUMED; Od 2010 do 2014 – studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo – behawioralnej w SWPS; OD 2015 – lekarz psychiatra w oddziale terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych i alkoholu w NZOZ Wandzin „Eko Szkoła Życia’”; Od 2015 – konsultant w zakresie psychiatrii w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Wandzinie; Od 2017 do 2018 – lekarz dyżurny oddziałów psychiatrycznych szpitala miejskiego w Elblągu; Od 2017 do 2018 – lekarz w poradni zdrowia psychicznego i leczenia nerwic szpitala miejskiego w Elblągu; Od 2018 – lekarz w oddziale psychiatrycznym szpitala w Lęborku; Od 2018 – konsultant psychiatrii Polikliniki szpitala MSWiA w Olsztynie.

Justyna Michno

Osoba, która umie i lubi rozmawiać z młodymi ludźmi. Jej otwartość i ciekawość powoduje, że nawet skomplikowane wyzwania z narkotykami czy zaburzeniami odżywiania stają się możliwe do pokonania. W naszym zespole prowadzi terapię indywidualną ze szczególnym naciskiem na osoby z zaburzeniami odżywiania i uzależnionymi od środków psychoaktywnych oraz prowadzi grupy warsztatowe głównie skierowane do młodzieży i ich rodzin.

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Doświadczenie kliniczne zdobyła w Polsce i za granicą (Wielka Brytania), m.in w Klinice Zaburzeń Odżywiania Riverdale Grange Hospital, oddziałch psychiatrycznych osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży na Akademii Medycznej w Gdańsku, Poradni Uzależnień oraz Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym.

Jest świetnie przygotowanym terapeutą, ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz studia podyplomowe na kierunku Psychologia Kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest w trakcie specjalizacji na psychologa klinicznego. Posiada dyplom ukończenia kierunku Family Counselling w Oxford College (Wielka Brytania). Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Swoją wiedzę merytoryczną stale pogłębia poprzez udział w specjalistycznych szkleniach i konferencjach naukowych. Posiada certyfikat terapeuty programu CANDIS (skierowanego do osób uzależnionych od marihuany) oraz „Edukatora rodzinnego” w oparciu o „Program Wzmacniania Rodziny”. Odbyła szkolenia – „Dialog motywujący w pracy profilaktycznej i terapeutycznej”, „Dialog motywujący. Podstawowe założenia i metody pracy”, „Terapia poznawczo-behawioralna dla zaburzeń odżywiania”, „Cognitive analythic therapy: introductory theory and skills”, „National Vocational Qualificatins (NVQ) Level 2 in Health and Social Care”.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT).

Edyta Hirsz-Gupta

Kobieta z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, dzięki czemu potrafi patrzeć na świat z wielu perspektyw, rozumie głębszy sens i różne punkty widzenia. Najlepiej odnajduje się pracując w kontekście całych rodzin, w których odnaleźć można różne zaburzenia. Potrafi patrzeć na całokształt i krok po kroku naprawiać procesy w całej rodzinie. W naszym zespole pedagog specjalny, specjalista terapii rodzin oraz terapii behawioralnej zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży.

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami.

Wielokrotnie prowadziła warsztaty i szkolenia dla rodziców dzieci z zaburzeniami zachowania oraz grupy wsparcia dla rodziców dzieci autystycznych. Prowadzi terapię rodzin w nurcie systemowym.

Z zamiłowania podróżnik. Jej największą pasją jest poznawanie ludzi i kultur w najodleglejszych zakątkach świata posiada niezwykły dar opowiadania o swoich wyprawach. Do tej pory odbyła wiele szkoleń i zdobyła ogromne doświadczenie które wykorzystuje w pracy.

2

Patrycja Ptaszyńska

W 2009 r. ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). 

Ostatnie lata upływają mi na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej m.in. podczas stażu klinicznego w Akademii Medycznej w Gdańsku, wielu konferencji, szkoleń i warsztatów. Cenną wiedzę z powodzeniem wykorzystuję podczas spotkań z Klientami, jak i w życiu osobistym, w którym bardzo chętnie wykorzystuję techniki Mindfulness. Szczególnie ważny dla mnie jest kontakt z Klientem, do którego przykładam szczególną uwagę. Podczas swojej pracy jestem otwarta, energiczna i pełna optymizmu. 

Paulina Kulaszewicz

Wytrwała w dążeniu do celu, otwarta na nowe doświadczenia oraz pełna empatii i zrozumienia do drugiego człowieka. Ukończyła psychologie w 2012 roku na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jest certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień rekomendowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez kilka lat z uzależnioną młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym jak i z osobami dorosłymi w Stacjonarnym Ośrodku Uzależnień Dla Dorosłych. Ponadto pracowała w Poradni Uzależnień, oraz w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie prowadziła grupy zapobiegania nawrotom oraz terapie indywidualne. Aktualnie współpracuje z Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym prowadząc zajęcia z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz warsztaty dla osób z zagrożeniem wykluczenia społecznego. Swoje kompetencje zawodowe poszerza biorąc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Odbyła szkolenia: „Szkolenie z zakresu diagnozy funkcji poznawczych i emocjonalnych na podstawie wybranych metod diagnostycznych”, „Dialog Motywujący w pracy profilaktycznej i terapeutycznej”, „Dialog Motywujący i jego zastosowanie w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi behawioralnie”.

Paulina Floryńska

Psycholog i Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Szczególnie bliska jest jej trzecia fala CBT zawierająca uważność – mindfulness oraz terapia schematu. W swojej pracy integruje różne techniki, aby móc jak najlepiej wykorzystać potencjał pacjentów. Wierzy w to, iż niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej i psychicznej znajduje się człowiek, nie ma rzeczy, które miałyby uniemożliwiać proces pokonywania trudności i samodoskonalenia.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Poznańskim Centrum Medycznym HCP oraz w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Obecnie prócz pracy terapeuty zajmuje się również diagnostyką i terapią jako psycholog kliniczny w Gdańskim Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza na stacjonarnym oddziale ogólnopsychiatrycznym.

Monika Richert

Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny w trakcie certyfikacji. Absolwentka psychologii w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie. Od 2010-2018 roku związana z Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych dla dzieci z zaburzeniami zachowania i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Absolwentka studiów podyplomowych Stosowana Analiza Zachowania. Jej praca do tej pory dotyczyła prowadzenia terapii behawioralnej opartej o Stosowaną Analizę Zachowania. Prowadziła terapię dzieci i młodzieży z diagnozą mutyzmu, zaburzeniami ekspresji mowy, selektywnym jedzeniem, opóźnieniem rozwoju psychofizycznego, zaburzeniami lękowymi, lęku społecznego, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, zaburzeniami zachowania oraz całościowymi zaburzeniami rozwojowymi tj.: Autyzm, zespół Aspergera, całościowe zaburzenie rozwoju nieokreślone. Po ukończeniu studiów podyplomowych ze Stosowanej Analizy Zachowania zakres jej pracy zwiększył się o pisanie diagnoz psychologicznych, programów edukacyjnych dla pacjentów i superwizji terapeutów pracujących w CDiT. Dotychczasowa praca w zawodzie, szczególnie z dziećmi, nauczyła jej cierpliwości, kreatywności w metodologii pracy i konsekwencji w poszukiwaniu efektywnych metod terapeutycznych. Jest osobą empatyczną, otwartą, potrafiącą pracować w zespole i przestrzegającą zasad etyki zawodu psychologa.y