Zespół Mosty Zamiast Murów

Agnieszka Gurzyńska

Wierzę w ludzi i ich zdolność do zmian. Zajmuje się pomocą psychologiczną, psychoterapią, psychoterapią seksualną indywidualną oraz dla par. Obszarem moich zawodowych zainteresowań jest osobowość ukształtowana nieprawidłowo z pogranicza (borderline).

Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym, seksuologiem, magistrem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyłam studium podyplomowe Seksuologia Kliniczna. Posiadam certyfikację:

  • Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance And Commitment Therapy) – Dr Kelly Wilson;
  • Terapii Schematów oraz Terapii Schematu dla osób z diagnozą osobowości z pogranicza i narcystycznej – J. Young;
  • „Zastosowanie Mindfulness w obszarze zdrowia psychicznego”; Najnowsze trendy w psychoterapii zaburzeń lękowych – prof. Paul Salkovskis;
  • „Jak sobie radzić ze schematami emocjonalnymi” – dr Robert Leahy;
  • „Dialektyczna Terapia Behawioralna” Ch. Dunkley, M. Swales;
  • „Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt”.

Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT) oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Ukończyłam studia podyplomowe Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w SWPS w Sopocie. Odbyłam staż kliniczny w Akademii Medycznej w Gdańsku w trakcie zdobywania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Magdalena Leszczyńska

Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny w trakcie certyfikacji.

Prawdziwy wulkan pozytywnej energii. Jej poczucie humoru, ciekawość, wnikliwość, konkretność i umiejętność negocjacji powodują, że jest wyśmienitym i zaskakującym rozmówcą. W naszym zespole zajmuje się szeroko pojętą pomocą psychologiczną indywidualną oraz systemową rodzin, a ponadto jest odpowiedzialna za organizację projektów i procesów w całej Klinice.

Magister psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Studia na tym kierunku kończyła mieszkając i pracując w Niemczech, gdzie oddawała się pracy z osobami niepełnosprawnymi i obłożnie chorymi. Ogromne i wieloletnie doświadczenie w tym aspekcie zaowocowało zdobyciem cennej umiejętności pracy z trudnodostępnymi osobami i ich bliskimi.

Cały czas poszerza swoje horyzonty, biorąc udział w wielu tematycznych konferencjach oraz współpracując z doświadczonymi terapeutami – zwłaszcza nurtu poznawczo-behawioralnego.

Członek Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT).

Łukasz Kummer

Młody, utalentowany, ambitny. Mając w swoim dorobku ogromne doświadczenie kliniczne nadal pozostaje pełen entuzjazmu i poczucia humoru. W kontakcie z pacjentem rzeczowy i zwyczajnie sympatyczny. Doświadczenie zawodowe i przebieg dotychczasowej pracy zawodowej: W latach 2002 – 2008 studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; Od 2008 do 2009 – staż podyplomowy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym; Od 2010 do 2015 -. specjalizacja z psychiatrii w ramach rezydentury w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych GUMED; Od 2010 do 2014 – studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo – behawioralnej w SWPS; OD 2015 – lekarz psychiatra w oddziale terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych i alkoholu w NZOZ Wandzin „Eko Szkoła Życia’”; Od 2015 – konsultant w zakresie psychiatrii w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Wandzinie; Od 2017 do 2018 – lekarz dyżurny oddziałów psychiatrycznych szpitala miejskiego w Elblągu; Od 2017 do 2018 – lekarz w poradni zdrowia psychicznego i leczenia nerwic szpitala miejskiego w Elblągu; Od 2018 – lekarz w oddziale psychiatrycznym szpitala w Lęborku; Od 2018 – konsultant psychiatrii Polikliniki szpitala MSWiA w Olsztynie.

Justyna Michno

Osoba, która umie i lubi rozmawiać z młodymi ludźmi. Jej otwartość i ciekawość powoduje, że nawet skomplikowane wyzwania z narkotykami czy zaburzeniami odżywiania stają się możliwe do pokonania. W naszym zespole prowadzi terapię indywidualną ze szczególnym naciskiem na osoby z zaburzeniami odżywiania i uzależnionymi od środków psychoaktywnych oraz prowadzi grupy warsztatowe głównie skierowane do młodzieży i ich rodzin.

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Doświadczenie kliniczne zdobyła w Polsce i za granicą (Wielka Brytania), m.in w Klinice Zaburzeń Odżywiania Riverdale Grange Hospital, oddziałch psychiatrycznych osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży na Akademii Medycznej w Gdańsku, Poradni Uzależnień oraz Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym.

Jest świetnie przygotowanym terapeutą, ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz studia podyplomowe na kierunku Psychologia Kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest w trakcie specjalizacji na psychologa klinicznego. Posiada dyplom ukończenia kierunku Family Counselling w Oxford College (Wielka Brytania). Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Swoją wiedzę merytoryczną stale pogłębia poprzez udział w specjalistycznych szkleniach i konferencjach naukowych. Posiada certyfikat terapeuty programu CANDIS (skierowanego do osób uzależnionych od marihuany) oraz „Edukatora rodzinnego” w oparciu o „Program Wzmacniania Rodziny”. Odbyła szkolenia – „Dialog motywujący w pracy profilaktycznej i terapeutycznej”, „Dialog motywujący. Podstawowe założenia i metody pracy”, „Terapia poznawczo-behawioralna dla zaburzeń odżywiania”, „Cognitive analythic therapy: introductory theory and skills”, „National Vocational Qualificatins (NVQ) Level 2 in Health and Social Care”.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT).

Edyta Hirsz-Gupta

Kobieta z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, dzięki czemu potrafi patrzeć na świat z wielu perspektyw, rozumie głębszy sens i różne punkty widzenia. Najlepiej odnajduje się pracując w kontekście całych rodzin, w których odnaleźć można różne zaburzenia. Potrafi patrzeć na całokształt i krok po kroku naprawiać procesy w całej rodzinie. W naszym zespole pedagog specjalny, specjalista terapii rodzin oraz terapii behawioralnej zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży.

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami.

Wielokrotnie prowadziła warsztaty i szkolenia dla rodziców dzieci z zaburzeniami zachowania oraz grupy wsparcia dla rodziców dzieci autystycznych. Prowadzi terapię rodzin w nurcie systemowym.

Z zamiłowania podróżnik. Jej największą pasją jest poznawanie ludzi i kultur w najodleglejszych zakątkach świata posiada niezwykły dar opowiadania o swoich wyprawach. Do tej pory odbyła wiele szkoleń i zdobyła ogromne doświadczenie które wykorzystuje w pracy.

2

Patrycja Ptaszyńska

W 2009 r. ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). 

Ostatnie lata upływają mi na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej m.in. podczas stażu klinicznego w Akademii Medycznej w Gdańsku, wielu konferencji, szkoleń i warsztatów. Cenną wiedzę z powodzeniem wykorzystuję podczas spotkań z Klientami, jak i w życiu osobistym, w którym bardzo chętnie wykorzystuję techniki Mindfulness. Szczególnie ważny dla mnie jest kontakt z Klientem, do którego przykładam szczególną uwagę. Podczas swojej pracy jestem otwarta, energiczna i pełna optymizmu. 

Paulina Kulaszewicz

Wytrwała w dążeniu do celu, otwarta na nowe doświadczenia oraz pełna empatii i zrozumienia do drugiego człowieka. Ukończyła psychologie w 2012 roku na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jest certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień rekomendowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez kilka lat z uzależnioną młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym jak i z osobami dorosłymi w Stacjonarnym Ośrodku Uzależnień Dla Dorosłych. Ponadto pracowała w Poradni Uzależnień, oraz w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie prowadziła grupy zapobiegania nawrotom oraz terapie indywidualne. Aktualnie współpracuje z Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym prowadząc zajęcia z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz warsztaty dla osób z zagrożeniem wykluczenia społecznego. Swoje kompetencje zawodowe poszerza biorąc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Odbyła szkolenia: „Szkolenie z zakresu diagnozy funkcji poznawczych i emocjonalnych na podstawie wybranych metod diagnostycznych”, „Dialog Motywujący w pracy profilaktycznej i terapeutycznej”, „Dialog Motywujący i jego zastosowanie w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi behawioralnie”.

Paulina Floryńska

Psycholog i Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Szczególnie bliska jest jej trzecia fala CBT zawierająca uważność – mindfulness oraz terapia schematu. W swojej pracy integruje różne techniki, aby móc jak najlepiej wykorzystać potencjał pacjentów. Wierzy w to, iż niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej i psychicznej znajduje się człowiek, nie ma rzeczy, które miałyby uniemożliwiać proces pokonywania trudności i samodoskonalenia.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Poznańskim Centrum Medycznym HCP oraz w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Obecnie prócz pracy terapeuty zajmuje się również diagnostyką i terapią jako psycholog kliniczny w Gdańskim Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza na stacjonarnym oddziale ogólnopsychiatrycznym.

Monika Richert

Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny w trakcie certyfikacji. Absolwentka psychologii w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie. Od 2010-2018 roku związana z Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych dla dzieci z zaburzeniami zachowania i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Absolwentka studiów podyplomowych Stosowana Analiza Zachowania. Jej praca do tej pory dotyczyła prowadzenia terapii behawioralnej opartej o Stosowaną Analizę Zachowania. Prowadziła terapię dzieci i młodzieży z diagnozą mutyzmu, zaburzeniami ekspresji mowy, selektywnym jedzeniem, opóźnieniem rozwoju psychofizycznego, zaburzeniami lękowymi, lęku społecznego, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, zaburzeniami zachowania oraz całościowymi zaburzeniami rozwojowymi tj.: Autyzm, zespół Aspergera, całościowe zaburzenie rozwoju nieokreślone. Po ukończeniu studiów podyplomowych ze Stosowanej Analizy Zachowania zakres jej pracy zwiększył się o pisanie diagnoz psychologicznych, programów edukacyjnych dla pacjentów i superwizji terapeutów pracujących w CDiT. Dotychczasowa praca w zawodzie, szczególnie z dziećmi, nauczyła jej cierpliwości, kreatywności w metodologii pracy i konsekwencji w poszukiwaniu efektywnych metod terapeutycznych. Jest osobą empatyczną, otwartą, potrafiącą pracować w zespole i przestrzegającą zasad etyki zawodu psychologa.

Agata Kaczmarek-Gąsior

Osoba wnikliwa, kreatywna i otwarta. Lubi ludzi i wierzy w ich zdolność do zmiany. Jej empatia i autentyczność w kontakcie sprawiają, że zdobywa zaufanie osób, które zdawałoby się, że straciły już wiarę w możliwość rozwiązania swoich trudności.
 
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe na kierunku Psychologia Kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz uzyskała certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień rekomendowany przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Posiada certyfikat programu profilaktycznego Unplugged. Odbyła szkolenia: „Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu osób uzależnionych”, „Terapia Schematów w uzależnieniach”, „Pomiędzy chorobą psychiczną a zaburzeniami zachowania dzieci i młodzieży”. Edukatorka profilaktyki HIV/AIDS – „Szkolenie z zakresu HIV/AIDS dla pracowników medycznych” oraz „Psychospołeczne, prawne i etyczne aspekty życia z HIV. Ekspozycja zawodowa na zakażenie, profilaktyka i leczenie antyretrowirusowe”. Obecnie studiuje w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.
 
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z osobami uzależnionymi – zaczynając na oddziale terapeutycznym Zakładu Karnego, następnie w stacjonarnym Ośrodku Leczenia Uzależnień dla dorosłych z oddziałem szpitalnym dla osób zakażonych wirusem HIV oraz w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla dzieci i młodzieży. Związana ze Stowarzyszeniem 180 Stopni, które działa w Nowym Porcie zajmując się młodymi i ich rodzicami, celem przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu.
 
Prywatnie nieustannie zachwyca się życiem, stara się je uwieczniać na kliszach fotograficznych a czas wolny spędza na świeżym powietrzu z końmi.

Dominik Pieczewski

Psycholog w trakcie czteroletniego certyfikacji z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Od ponad 10 lat wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności w pracy z klientami. Jego celem zawodowym jest pomaganie ludziom w czerpaniu radości z codziennego życia i otaczającego nas świata.
Terapię prowadzi w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) połączonym z elementami Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP), Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz podejściem Mindfulness.
W pracy szczególną uwagę zwraca na zbudowanie relacji z pacjentem / pacjentką oraz dostosowanie metod i narzędzi terapeutycznych do osoby oraz problemu.
Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:
1. Uniwersytet Gdański, Magister Psychologii
2. Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, w trakcie czteroletniego szkolenia
certyfikacyjnego
3. Centrum ISTDP, Wprowadzenie do ISTDP
4. Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, Certyfikat Coacha I Stopnia
5. Klinika Stresu, Dyplom Ukończenia 8-tygodniowego kursu Mindfulness Based Stress
Reduction

Prywatnie mąż, ojciec, pasjonat dobrej lektury i długich wycieczek rowerowych.