Czy to Ty?          O grupie wsparcia           Opinie         O prowadzących

Lęk karmi się samotnością.

Oswój swój lęk,
dołącz do grupy wsparcia.

Być może chodzi o Ciebie?

Być może zmagasz się samotnie z wyzwaniami ponad Twoje siły?

„Czułem, jakbym stał samotnie na skrzyżowaniu wielu dróg, na których rozpędzone samochody pozostawiały po sobie smugi światła. Stałem tam jak bezradne, samotne, zagubione dziecko. Nie lubiłem siebie, nie lubiłem miejsca, w którym byłem. Czułem, że nie dam rady zmienić rzeczy, z którymi zmagałem się od lat.”

Twoja codzienność może być wypełniona dużą ilością zadań i oczekiwań, które są ponad Twoje siły. Perspektywa kolejnych dni nie powoduje u Ciebie napływu entuzjazmu, ale wręcz przeciwnie: każdy dzień zaczynasz z uczuciem ciężaru. Coraz częściej odnajdujesz się w uczuciu wyczerpania, a lęk przed określonymi sytuacjami paraliżuje Cię i uniemożliwia podejmowanie decyzji.

Poznaj powody

Otwórz się na innych

Oswój swój lęk

Zacznij żyć

Znajdź swoje miejsce

Odkryj siebie

Czym jest terapia grupowa?

Grupy wsparcia są kierowane do pełnoletnich osób, które doświadczają kryzysu i problemów w życiu, chcących radzić sobie lepiej z codziennymi wyzwaniami i lepiej poznać samych siebie. 

Obecnie spotkania odbywają się online na platformie Google Meets. W przyszłości, wraz z rozwijającą się sytuacją pandemii, planujemy wrócić do normalnego kontaktu i spotkań w  naszym centrum terapeutycznym w Gdańsku. Chcemy przy tym zachować możliwość dalszych spotkań online dla osób spoza okolic Trójmiasta.

Jednym z najważniejszych aspektów uczestnictwa w grupie jest zachowanie anonimowości wszystkich członków, między innymi posługując się tylko imionami uczestników – ich nazwiska nie są ujawnianie. Terapeuci dbają o przestrzeganie tej zasady i egzekwują odpowiednio każde przykłady jej łamania.

Spotkania odbywają się w tygodniu, późnym popołudniem, między godziną 19 a 21. Szczegóły są indywidualnie ustalane z członkami w momencie zawiązania się nowej grupy wsparcia.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają około dwóch godzin.

Jeśli czujesz się przytłoczony życiem, lęk towarzyszy ci na codzień i nie wiesz jak sobie  z tym poradzić,  to warto zasięgnąć pomocy specjalisty w naszym centrum. Po diagnozie terapeuta skieruje Cię na grupę lub zaproponuje inną formę terapii.

Cena spotkania wynosi 60 zł, 4 spotkania w miesiącu kosztują więc 240 zł. Przy uzasadnionej nieobecności lub odwołaniu danego spotkania przez terapeutów żaden koszt nie jest pobierany od uczestników.

Terapia to leczenie rozmową, które ma na celu dotarcie do istoty problemu. Rodzajów terapii jest wiele, m.in indywidualna, grupowa, par lub systemowa. W przeciwieństwie, do terapii indywidualnej, terapia grupowa cechuje się tym, że na zmianę zachowania pacjenta nie wpływa tylko praca terapeuty, ale również całej grupy. Cele terapii grupowej mogą być różne, od długoterminowych, ukierunkowanych na złagodzenie lub zlikwidowanie objawów, lub zmianę charakteru pacjenta, aż po bardziej ograniczone, ale równie ważne, jak np. przywrócenie wcześniejszego poziomu funkcjonowania.

Jak pomagamy? W naszej klinice terapia grupowa prowadzona jest z wykorzystaniem kilku metod: 

 • Terapii schematów – terapia poszerzająca zakres tradycyjnych metod i pojęć terapii poznawczo-behawioralnej. Jest to nowy system psychoterapii, który szczególnie dobrze odpowiada potrzebom pacjentów z głęboko zakorzenionymi zaburzeniami. Powodem tych zaburzeń często są niezapewnione podstawowe potrzeby emocjonalne.
 • Terapii behawioralno-poznawczej – jedna z najbardziej skutecznych i najlepiej zbadanych metod terapii. Wykorzystywana w leczeniu zaburzeń psychicznych o podłożu depresyjnym lub lękowym.
 • Terapii Gestalt – zgodnie z koncepcją terapii Gestalt podstawowym źródłem problemów człowieka są niezaspokojone w dzieciństwie potrzeby – przede wszystkim miłości, akceptacji, bezpieczeństwa i szacunku. 
 •  Pracy z ciałem – psychoterapia poprzez ciało to metoda pracy nad własnym rozwojem, która niweluje napięcia i blokady w ciele.

We wszystkich metodach jeden fakt jest najważniejszy:

NIE JESTEŚ SAM w swoich życiowych wyzwaniach.

Dołącz do osób, które postanowiły dzielić się swoimi doświadczeniami, aby pokonać trudności, z którymi często nie radziły sobie od lat.

Umów się na bezpłatną konsultację online

Co piszą o nas nasi pacjenci

Przez lata szukałem pomocy u różnych
specjalistów, terapeutów, lekarzy aż w końcu trafiłem pod opiekę Pani Agnieszki. Po roku
uczęszczania na zajęcia indywidualne oraz grupowe, dostrzegam znaczące zmiany jakościowe w
moim życiu oraz jestem w nieporównywalnie innym miejscu, jeśli chodzi o zrozumienie siebie.

~Michał, 42 lata

Odbiłem się od samego dna na jakim byłem. Terapia uratowała mi życie i wyleczyła z zaburzeń, które prześladowały mnie od początku
życia. Po skończeniu terapii jestem innym, lepszym człowiekiem i pierwszy raz w życiu jestem szczęśliwy, że żyję.

~Krzysztof, 23 lata

Jestem świeżo po odbytej terapii, która bardzo mi pomogła. Pani Agnieszka szybko prawidłowo zdiagnozowała źródło mojego problemu i pokazała narzędzia, dzięki którym mogłem sobie z nim poradzić. Teraz jestem szczęśliwszym człowiekiem i z optymizmem patrzę w przyszłość. Dziękuję!

~Piotr, 19 lat

Na terapię indywidualną uczęszczałam ponad rok. Pani Agnieszka dała mi nowe życie i nadzieję na przyszłość.Polecam również terapię grupową.

~Beata, 36 lat

Terapeuci prowadzący

Agnieszka Gurzyńska

Wierzę w ludzi i ich zdolność do zmian. Zajmuje się pomocą psychologiczną, psychoterapią, psychoterapią seksualną indywidualną oraz dla par. Obszarem moich zawodowych zainteresowań jest osobowość ukształtowana nieprawidłowo z pogranicza (borderline). Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym, seksuologiem, magistrem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyłam studium podyplomowe Seksuologia Kliniczna. Posiadam certyfikację:

  • Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance And Commitment Therapy) – Dr Kelly Wilson;
  • Terapii Schematów oraz Terapii Schematu dla osób z diagnozą osobowości z pogranicza i narcystycznej – J. Young;
  • „Zastosowanie Mindfulness w obszarze zdrowia psychicznego”; Najnowsze trendy w psychoterapii zaburzeń lękowych – prof. Paul Salkovskis;
  • „Jak sobie radzić ze schematami emocjonalnymi” – dr Robert Leahy;
  • „Dialektyczna Terapia Behawioralna” Ch. Dunkley, M. Swales;
  • „Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt”.

Obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT) oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Ukończyłam studia podyplomowe Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w SWPS w Sopocie. Odbyłam staż kliniczny w Akademii Medycznej w Gdańsku w trakcie zdobywania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Magdalena Leszczyńska

Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny w trakcie certyfikacji. Prawdziwy wulkan pozytywnej energii. Jej poczucie humoru, ciekawość, wnikliwość, konkretność i umiejętność negocjacji powodują, że jest wyśmienitym i zaskakującym rozmówcą. W naszym zespole zajmuje się szeroko pojętą pomocą psychologiczną indywidualną oraz systemową rodzin, a ponadto jest odpowiedzialna za organizację projektów i procesów w całej Klinice. Magister psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Studia na tym kierunku kończyła mieszkając i pracując w Niemczech, gdzie oddawała się pracy z osobami niepełnosprawnymi i obłożnie chorymi. 

Ogromne i wieloletnie doświadczenie w tym aspekcie zaowocowało zdobyciem cennej umiejętności pracy z trudnodostępnymi osobami i ich bliskimi. Cały czas poszerza swoje horyzonty, biorąc udział w wielu tematycznych konferencjach oraz współpracując z doświadczonymi terapeutami – zwłaszcza nurtu poznawczo-behawioralnego. Członek Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT).

Daj sobie pomóc

Umów się na bezpłatną konsultację online

Jesteśmy zespołem ludzi, których łączy doświadczenie, wiedza, pasja, ciekawości świata i zjawisk zachodzących między nimi.
Tu znaleźliśmy miejsce, w którym realizujemy to co uważamy za najlepsze i najbardziej skuteczne dla naszych pacjentów i dla nas.
Oferta jest efektem wielu poszukiwań, prób, porażek i sukcesów całego naszego zespołu.

Made with ❤ by www.newmedia.house