Dlaczego warto nam zaufać?

Bezpieczeństwo i anonimowość

Z najwyższą starannością dbamy o anonimowość i bezpieczeństwo naszych Pacjentów.  Dane nie są nigdzie ujawniane i udostępniane. Dodatkowo przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego podpisywany jest kontrakt, w którym są opisane prawa i zobowiązania obu stron: pacjenta oraz terapeuty.

Interdyscyplinarny zespół 

Aby zachować najwyższe standardy leczenia, w naszym Centrum pracuje szeroki zespół specjalistów: psychologów, psychiatrów, terapeutów różnych modalności (zaburzeń odżywiania, uzależnień, systemowych) oraz mediatorów. Oznacza to, że procesy terapeutyczne są omawiane podczas regularnych superwizji ( spotkań służących doskonalenia umiejętności).

Innowacyjne metody leczenia

Podstawowym nurtem leczenia w naszym Centrum jest terapia poznawczo-behawioralna. Dodatkowo terapeuci w swojej pracy korzystają z elementów: Dialektycznej Terapii Behawioralnej,Terapii Schematu, Terapii Systemowej, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Terapii Poznawczej Opartej na Uważności, pracy z ciałem metodą Gestalt oraz A. Lowena. Dzięki łączeniu różnych metod, spotkaniom grupowym i ewentualnej farmakoterapii możemy pochwalić się wysoką skutecznością w leczeniu pacjentów. Oczywiście efekt każdej terapii zależy od wielu czynników, w tym głównie od zaangażowania pacjenta.

Elastyczność

Pacjent ma możliwość wyboru formy spotkania, która jest dla niego odpowiednia: stacjonarnie lub online. Można ją zmienić w każdym momencie po wcześniejszym ustaleniu z terapeutą.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każda nowa osoba zgłaszająca się do naszego Centrum trafia najpierw na konsultację. Dopiero po wnikliwym zapoznaniu się z problemem, pacjent otrzymuje informację czy potrzebne są dodatkowe spotkania diagnostyczne. Dopiero po pełnej wiedzy uzyskanej dzięki konsultacji i/lub diagnozie zostaje zarekomendowany odpowiedni terapeuta specjalizujący się w danym problemie. 

Kompleksowa opieka

Zależy nam, aby nasi pacjenci czuli się w pełni zaopiekowani, dlatego oferujemy szeroki zakres usług dostępnych w naszym Centrum. Oferujemy:

  •   konsultacje psychologiczne i seksuologiczne dorosłych i młodzieży
  •  konsultacje psychiatryczne
  • terapie indywidualne dorosłych i młodzieży
  • terapię par i rodziny
  •  grupy terapeutyczne stacjonarne i online dla osób w różnym wieku
  •  warsztaty psychologiczne dla dorosłych i młodzieży
  •  mediacje